Komünizm: Yeni Bir Başlangıç (Komünizm Fikri II, New York Konferansı, 2011) Slavoj Žižek

ISBN:

Published: 2015

Paperback

248 pages


Description

Komünizm: Yeni Bir Başlangıç (Komünizm Fikri II, New York Konferansı, 2011)  by  Slavoj Žižek

Komünizm: Yeni Bir Başlangıç (Komünizm Fikri II, New York Konferansı, 2011) by Slavoj Žižek
2015 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, RTF | 248 pages | ISBN: | 8.14 Mb

Son yıllarda hepimizi, hatta bizzat içinde yer alanları bile şaşırtan bir dizi özgürleştirici olaya tanık olduk: Arap Baharından Occupy Wall Street hareketine, Yunanistandaki isyanlardan, Birleşik Krallıktaki ayaklanmalara kadar. Bir süre sonra buMoreSon yıllarda hepimizi, hatta bizzat içinde yer alanları bile şaşırtan bir dizi özgürleştirici olaya tanık olduk: Arap Baharından Occupy Wall Street hareketine, Yunanistandaki isyanlardan, Birleşik Krallıktaki ayaklanmalara kadar.

Bir süre sonra bu uyanışın ne kadar kırılgan ve istikrarsız olduğunu görmeye başladık- farklı veçhelerinde hep aynı tükeniş alameti. Şimdi ne yapacağız peki? Memnuniyetsizliğin alttan alta devam ettiğini göstermek gerekiyor: Öfke birikiyor, isyanlar dalga dalga gelecek. Öyleyse yanlış anlamaları ortadan kaldırmak için tespiti netleştirmek, bu olayları küresel kapitalizmin bütünlüğü içinde konumlandırmak gerekli.

New York Konferansındaki tartışmaları bir araya getiren Komünizm: Yeni Bir Başlangıç, işte böyle bir bilişsel haritalamaya katkıda bulunmayı amaçlıyor. Berlinde 2010da düzenlenen önceki konferansı da Komünizm Fikri adıyla Metis Defterlerinde yayımlamıştık.(Tanıtım Bülteninden)Enter the sum

Related Archive Books

  1. 05.10.2015The Stranded Orca
  2. 01.09.2013Pop Charts


Related Books


Comments

Comments for "Komünizm: Yeni Bir Başlangıç (Komünizm Fikri II, New York Konferansı, 2011)":


dhateofficial.com

©2009-2015 | DMCA | Contact us